Ekologie

Průchod tepla
O výhodách SUNDAYsystem™ bylo řečeno už dost v úvodu našeho webu. Samozřejmostí pro naši společnost je i ekologie a vůbec celkový eko-systém stavby v návaznosti na globální ekologii. Každý z nás dobře ví , jak vysoké náklady jsou na chod každé domácnosti. Mezi energeticky nejnáročnější patří vytápění.

Náklady na ně představují položky v několika tisících až desetitisících korun. Ačkoliv by jsme chtěli ušetřit, tak či onak větráním vypustíme „Pánu Bohu“ do oken tisíce a to úplně zbytečně. Samozřejmě, bez větrání by to nešlo a každý z nás dobře ví , že čerstvý vzduch je základem pohody každého bydlení. Klienti jsou často jako mezi „mlýnskými kameny“ na co vsadit. Na jedné straně např. výměnou oken ušetří na teple a na straně druhé díky jejich těsnícím vlastnostem dochází takřka k „hermeticky“ uzavřenému bydlení. Zajisté vypouštět kilowaty tepla nedostatečnými tepelně – izolačními schopnostmi ať už oken nebo zdí  je neekonomické k naší peněžence a neekologické k přírodě.

Rekuperace
Proto SUNDAYsystem™ řeší tyto věci najednou. Úspory z tepleně – izolačních vrstev konstrukce kombinuje řízeným inteligentním větráním - rekuperační jednotkou. Ta jak jsme si již řekli, nezabezpečuje jen stálé větrání ale i získávaní tepla ze ztrátového média /teplo s odvětrávaného vzduchu/.

V tomto zorném úhlu získávaní tepla z jinak už ztrátového tepla se dostáváme k tomu, že každý spotřebič tím co ztrácí , vlastně přitápí a v konečném smyslu snižuje požadavky na vytápění. Jedná se o teplo ze sporáků, rychlovarné konvice, trouby na pečení, ventilační teplo z PC ale i teplo z vodních pár z koupelny. Celková bilance úspor dosahuje až 90% , a proto se naších klientů ptáme „Chtěli byste , aby Vám Váš dům splácel hypotéku?

Sunday SYSTEM:

Aktuality:

Prozatím není k dispozici žádná aktualita.

Stavby SUNDAYsteel s.r.o.
Envelope