Technologie

Základy

Design SUNDAY systému je vhodný pro všechny typy základů: jak tradičních, tak vyztužených betonových desek. Rám může být vystavěn prakticky na jakémkoliv typu podsklepení. Systém spojení si můžete prohlédnout na těchto fotografiích.

Vnější stěny

Vnější tloušťky stěn pro typ 140SW je roven 23,5 cm a pro typ 90SW je roven 19,5 cm. Na vnější stěnu může být nanesen jakýkoliv vnější materiál, např.: kabřincová cihla, PVC obklad, dřevěné desky nebo štukatura. Systém je určen k následujícímu uspořádání vrstev (z venku):

 • stěna 140SW:
  1. fasáda
  2. 8 cm polystyrén nebo jiný izolační materiál
  3. 12 mm OSB desky (voděodolné)
  4. 14 cm skelné vaty
  5. paroizolace
  6. 12,5 mm sádro-kartonové desky
 • stěna 90SW:
  1. fasáda
  2. 10 cm polystyrén nebo jiný izolační materiál
  3. 12 mm OSB desky (vodě odolné)
  4. 10 cm skelné vaty
  5. paroizolace
  6. 12,5 mm sádro-kartonové desky

Součinitel propustnosti tepla je velice dobrý a rovná se 0,14 W/m2K (Watt na metr čtvereční krát Kelvin).

Vnitřní stěny

Vnitřní nebo dělící stěny jsou pokryty pomocí 12,5 mm hrubých sádro-kartonových desek. Jako zvuková izolace se popužívá 4 cm hrubá skelná vata.

Stropy

V jednopodlažních budovách jsou aplikovány jednotlivé vrstvy (z vrchu):

 • 20 cm skelné vaty
 • parní izolace
 • 15 mm sádro-kartonové desky

Ve více patrových objektech se stropy tvoří obdobným způsobem.

V mezipatrech je ocelová konstrukce vyztužená pomocí OSB desek spojených se stavbou. Výsledná podlahová úprava je na volbě zákazníka (např.: plošné koberce, keramické dlaždice, plovoucí podlahy, atd.). Navíc jsou stropy izolovány pomocí 4mm skelné vaty a ukončené pomocí 15 mm sádro-kartonové desky.

Střecha

Ocelová konstrukce pokrytá 12 mm hrubou voděodolnou OSB deskou. Na těchto deskách je položená vrstva dehtové lepenky, např.: živičné tašky. Stejně tak mohou být jako střešní krytina použity plechové tašky.

Rekuperační jednotka

Duplex
Úspory z tepleně – izolačních vrstev konstrukce kombinuje řízeným inteligentním větráním - rekuperační jednotkou. Tato jednotka nezabezpečuje pouze stálé větrání ale i získávaní tepla ze ztrátového média /teplo z odvětrávaného vzduchu/. Jedná se o teplo ze sporáků, rychlovarných konvic, trub na pečení, ventilační teplo z PC ale i dokonce teplo z vodních pár z koupelny.

Sunday SYSTEM:

Aktuality:

Prozatím není k dispozici žádná aktualita.

Stavby SUNDAYsteel s.r.o.
Envelope